Image for MADA3KP15AE3 is not available
MADA3KP15AE3
DigiKey Part Number
150-MADA3KP15AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP15AE3
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC
Detailed Description
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V