MA15KP78A
DigiKey Part Number
1086-3859-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AR
Detailed Description
126V Clamp 119A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
MA15KP78A Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
119A