MA15KP51CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
82.8V Clamp 181A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
MA15KP51CAE3
DigiKey Part Number
1086-3834-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP51CAE3
Description
TVS DIODE 51VWM 82.8VC DO204AR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MA15KP51CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
181A