MA15KP280CA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
452V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
MA15KP280CA
DigiKey Part Number
1086-3797-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP280CA
Description
TVS DIODE 280VWM 452VC DO204AR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MA15KP280CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
280V
Voltage - Breakdown (Min)
311V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
452V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A