MA15KP26A
DigiKey Part Number
1086-3791-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP26A
Description
TVS DIODE 26VWM 44VC DO204AR
Detailed Description
44V Clamp 341A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
MA15KP26A Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
341A