MA15KP24A
DigiKey Part Number
1086-3783-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP24A
Description
TVS DIODE 24VWM 40.7VC DO204AR
Detailed Description
40.7V Clamp 369A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
MA15KP24A Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
40.7V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
369A