MA15KP100CA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
162V Clamp 93A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
MA15KP100CA
DigiKey Part Number
1086-3737-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA15KP100CA
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MA15KP100CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
93A