MA1.5KE22A
DigiKey Part Number
1086-3639-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA1.5KE22A
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6V DO204AR
Detailed Description
30.6V Clamp 49A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
MA1.5KE22A Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49A