MA1.5KE220AE3
DigiKey Part Number
1086-3636-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA1.5KE220AE3
Description
TVS DIODE 185VWM 328VC DO204AR
Detailed Description
328V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
MA1.5KE220AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
185V
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A