MA1.5KE130CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
179V Clamp 8.4A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
MA1.5KE130CA
DigiKey Part Number
1086-3593-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA1.5KE130CA
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO204AR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MA1.5KE130CA Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
111V
Voltage - Breakdown (Min)
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
179V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.4A