M5KP78AE3/TR
DigiKey Part Number
150-M5KP78AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M5KP78AE3/TR
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC P600
Detailed Description
126V Clamp 39.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39.7A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V