M15KP64CA
DigiKey Part Number
1086-3381-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC DO204AR
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104V Clamp 144A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M15KP64CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
144A