M15KP64A
DigiKey Part Number
1086-3379-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP64A
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC DO204AR
Detailed Description
104V Clamp 144A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
EDA/CAD Models
M15KP64A Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
144A