M15KP58CA/TR
DigiKey Part Number
150-M15KP58CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP58CA/TR
Description
TVS DIODE 58VWM 94VC DO204AR
Detailed Description
94V Clamp 160A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
94V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
160A