M15KP51CA
DigiKey Part Number
1086-3365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP51CA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.8VC DO204AR
Detailed Description
82.8V Clamp 181A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M15KP51CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
181A