M15KP45AE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
73V Clamp 205A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
M15KP45AE3
DigiKey Part Number
1086-3356-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP45AE3
Description
TVS DIODE 45VWM 73VC DO204AR
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
M15KP45AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
73V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
205A