M15KP33CA/TR
DigiKey Part Number
150-M15KP33CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP33CA/TR
Description
TVS DIODE 33VWM 54.8VC DO204AR
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54.8V Clamp 274A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
274A