M15KP33A
DigiKey Part Number
1086-3339-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP33A
Description
TVS DIODE 33VWM 54.8VC DO204AR
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54.8V Clamp 274A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M15KP33A Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
274A