M15KP280A/TR
DigiKey Part Number
150-M15KP280A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP280A/TR
Description
TVS DIODE 280VWM 452VC DO204AR
Detailed Description
452V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
280V
Voltage - Breakdown (Min)
311V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
452V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A