M15KP260CA/TR
DigiKey Part Number
150-M15KP260CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP260CA/TR
Description
TVS DIODE 260VWM 419VC DO204AR
Detailed Description
419V Clamp 36A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
260V
Voltage - Breakdown (Min)
289V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
419V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A