M15KP220AE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 192
Datasheet
356V Clamp 42A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
M15KP220AE3
DigiKey Part Number
1086-3304-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M15KP220AE3
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO204AR
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
M15KP220AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42A