M1.5KE400A
DigiKey Part Number
1086-3212-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M1.5KE400A
Description
TVS DIODE 324VWM 548VC CASE-1
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
548V Clamp 4A Ipp Tvs Diode Through Hole CASE-1
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
324V
Voltage - Breakdown (Min)
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
548V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A