JANTXV1N5639A
DigiKey Part Number
1086-15789-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JANTXV1N5639A
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO13
Detailed Description
25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-13 (DO-202AA)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59.5A