JANTX1N5647A
DigiKey Part Number
1086-15802-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JANTX1N5647A
Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO13
Detailed Description
53.9V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-13 (DO-202AA)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33.3V
Voltage - Breakdown (Min)
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A