JANPTX1N5639AUG/TR
DigiKey Part Number
150-JANPTX1N5639AUG/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JANPTX1N5639AUG/TR
Detailed Description
25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59.5A