DSC6331CI1FB-001.6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.6 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VDFN
DSC6331CI1FB-001.6000
DigiKey Part Number
150-DSC6331CI1FB-001.6000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6331CI1FB-001.6000
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 1.6MHZ, 50PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±2.50%, Center Spread
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V