DSC6311JI1DB-036.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DSC6311JI1DB-036.0000T is not available
DSC6311JI1DB-036.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6311JI1DB-036.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6311JI1DB-036.0000T
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth
±1.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)