DSC6311JE1BB-018.4320 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DSC6311JE1BB-018.4320 is not available
DSC6311JE1BB-018.4320
DigiKey Part Number
150-DSC6311JE1BB-018.4320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6311JE1BB-018.4320
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSCILLATOR,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Spread Spectrum Bandwidth
±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)