Image for DSC6301CI2KA-036.0000 is not available
DSC6301CI2KA-036.0000
DigiKey Part Number
DSC6301CI2KA-036.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6301CI2KA-036.0000
Description
MEMS OSC XO 36.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
36 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC6301CI2KA-036.0000 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Spread Spectrum Bandwidth
-2.00%, Down Spread
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)