DSC6112HI2B-250K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
250 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VFLGA
DSC6112HI2B-250K000
DigiKey Part Number
DSC6112HI2B-250K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6112HI2B-250K000
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 1.6X1.2MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)