DSC6111HE1B-050.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VFLGA
DSC6111HE1B-050.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6111HE1B-050.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6111HE1B-050.0000T
Description
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)