DSC6101JI2B-059.1360T
DigiKey Part Number
150-DSC6101JI2B-059.1360T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101JI2B-059.1360T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
59.136 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)