DSC6101JE1A-025.0000
DigiKey Part Number
DSC6101JE1A-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101JE1A-025.0000
Description
MEMS OSCILLATOR ULTRA LOW POWER
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-VLGA
Frequency
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)