DSC6101CE2A-100.0000T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN
DSC6101CE2A-100.0000T
DigiKey Part Number
DSC6101CE2A-100.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101CE2A-100.0000T
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSC6101CE2A-100.0000T Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-VDFN
Frequency
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)