DSC6101BA3B-100K000
DigiKey Part Number
150-DSC6101BA3B-100K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101BA3B-100K000
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
100 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VDFN
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V