DSC6083HI2A-409K600T
DigiKey Part Number
DSC6083HI2A-409K600T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6083HI2A-409K600T
Description
MEMS OSC XO 409.6000KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
409.6 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VFLGA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC6083HI2A-409K600T Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V