DSC6011ML2B-048.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
New Product
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-VFLGA
DSC6011ML2B-048.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6011ML2B-048.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6011ML2B-048.0000T
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 48MHZ, 25PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)