DSC6003BA1B-080.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6003BA1B-080.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6003BA1B-080.0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
80 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Active
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)