DSC1525JL2A-25M00000T
DigiKey Part Number
150-DSC1525JL2A-25M00000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-DSC1525JL2A-25M00000TCT-ND - Cut Tape (CT)
150-DSC1525JL2A-25M00000TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1525JL2A-25M00000T
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 25MHZ, 1.8
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)