DSC1522ML1A-20M00000
DigiKey Part Number
150-DSC1522ML1A-20M00000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1522ML1A-20M00000
Description
MEMS OSC SO
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
7.5mA
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-VFLGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
1.8µA (Typ)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V