DSC1522JA1A-125M0000
DigiKey Part Number
150-DSC1522JA1A-125M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1522JA1A-125M0000
Description
MEMS OSC SO
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-VLGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
1.8µA (Typ)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V