DSC1522BL3A-100M0000
DigiKey Part Number
150-DSC1522BL3A-100M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1522BL3A-100M0000
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
1.8µA (Typ)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V