DSC1522AI2A-114M2850
DigiKey Part Number
150-DSC1522AI2A-114M2850-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1522AI2A-114M2850
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
114.285 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)