DSC1224DI2-400M0000
DigiKey Part Number
150-DSC1224DI2-400M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1224DI2-400M0000
Description
MEMS OSC SO
Customer Reference
Detailed Description
400 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
40mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Output
HCSL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V