DSC1223CI2-148M5000T
DigiKey Part Number
150-DSC1223CI2-148M5000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1223CI2-148M5000T
Description
MEMS OSC SO
Customer Reference
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V