DSC1222BI2-156M2539
DigiKey Part Number
150-DSC1222BI2-156M2539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1222BI2-156M2539
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.2539 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA (Typ)
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)