DSC1204DI2-100M0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1204DI2-100M0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1204DI2-100M0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
40mA (Typ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)