DSC1201DI3-12M28800
DigiKey Part Number
150-DSC1201DI3-12M28800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1201DI3-12M28800
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
27mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)