DSC1122NE1-133.3330 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
133.333 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1122NE1-133.3330
DigiKey Part Number
150-DSC1122NE1-133.3330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1122NE1-133.3330
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
58mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)