DSC1122DI2-050.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1122DI2-050.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1122DI2-050.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1122DI2-050.0000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
58mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)